x Tvorba stránky
PRIVATEZONE


Login:


Pass:


Práca = zábava vďaka internetu (TIP1- Rachel´s english)

Ste učiteľ(ka) slovenčiny? Myslíte si, že toto povolanie nemá šancu zarobiť si na seba napr. formou živnosti na internete a zároveň robiť to, čo Vás baví? Inšpirujte sa, ako to ide, ľahko a zábavne. Pozrieme sa na príklad "Rachel´s english pronunciation".

Rachel je žena bývajúca v New Yorku a vyučuje americkú angličtinu. No trocha špeciálne. Vďaka internetu, konkrétne Youtube videám, si našla po celom svete svojich žiakov. Učí ich okrem iného správne vyslovovať po "americky" :-) a ako sa ukázalo, je to vynikajúca medzera na trhu, resp. prvok záujmu ľudí, čo sa chcú po celom svete naučiť hovoriť "americky" ako native speaker a nie je obmedzená hranicami. A svet má miliardy ľudí P-).


Prečo to funguje?

  1. lebo Rachel vytvorila produkt (naučím Vás výslovnosť) na dopyt (chcem mať výslovnosť ako rodený američan resp. viac rozumieť danej výslovnosti, možno americkým filmom? :-)
  2. využila na to skvelé médium a kanál- internet a video (bezplatný Youtube kanál)
  3. ľudia majú radi, keď miesto čítania môžu počúvať a vidieť, Rachel do svojich videí vložila svoju prirodzenosť, ženský šarm, pár minút z času svojho dňa- buď sa natočí doma pred stenou obyčajnou kamerkou v notebooku, ako vyslovovať nejaký jazykový obrat alebo natočí nejakú prirodzenú situáciu zo života s tým, ako sa niečo vyslovuje a sem tam do týždňa to dá do cca 5 minútového videa a zverejní na Youtube
  4. človek sa naučí niečo nové zaujímavé a hlavne zadarmo, nestojí ho to veľa času, čiže to nie je únavné, je to pravideľné, informácie idú z prirodzeného zdroja a prostredia, priateľskou nestrojenou formou


Čo to Rachel prináša?

Vďaka videám (ich pozeranosť môžte vidieť pri videu) vytvára Rachel o sebe povedomie, bezplatne niečo ponúkne veľmi príjemnou takmer hravou formou, vďaka tomu si vytvorí sympatie a raz začas ponúkne svojim odberateľom možnosť objednať si platený osobný kurz, platenú osobnú skype či hangout konzultáciu k výslovnosti (v podstate komukoľvek na zemeguli, kto má kamerku v počítači a chce sa niečo naučiť). Inšpirovalo Vás to?

Ako na to?

Čo potrebujete, aby ste si také niečo mohli rozbehnúť?
  1. počítač, notebook, smartfón či tablet, niečo, kde je kamera a na čom si video spracujete
  2. vytvoriť si vlastný Youtube kanál
  3. mať guráž sa občas natočiť a zverejniť to, v čom ste dobrý/á, ukázať, že s tým žijete, snažiť sa vytvárať hodnotu pre niekoho, kto ju ocení a hlavne prirodzene, sebaisto, uvoľnene!!!
  4. mať webstránku pre ďalšie info pre svojich virtuálnych "študentov" (ako si vytvoriť vlastnú webstránku?)
  5. ak si Vás diváci obľúbia a dajú Vám dôveru, zarábať na video konzultáciach pre nich príp. ponúkať online kurzy s webinármi ako tento od Rachel
  6. zarábať si tým, čo Vás baví a bude Vás viac vidno na internete- prečo je to dobré, dôležité a efektívne, čítajte tu

Pomôžem Vám rozbehnúť sa?

Ak neviete, ako zrealizovať niektoré veci vyššie spomenuté, dajte si vytvoriť Youtube kanál s tipmi, ako video editovať a nahrať na Youtube, ako videá maximálne spropagovať, dajte si vytvoriť webstránku optimalizovanú pre vyhľadávače a sústreďte sa len na to, čo Vás baví, čiže obsah. Napíšte mi a zrealizujeme Vaše nápady.

Ako poskytuje Rachel online audio konzultáciu?Boli pre Vás tieto informácie prínosné?

Napíšte a vyriešte si nejasnosti

comments powered by Disqus


Autor Pavol Provazník
Ahoj, som Pavol Provazník, zaoberám sa už vyše 6 rokov internet marketingom a túto stránku som napísal aj pre Vás. Budem rád :-) za spätnú odozvu. Pridajte si ma na .

Sledujte najnovšie trendy na sieťach


Facebook návody Google+ návody Youtube návody Linkedin Skype komunikácia Napíšte mi
Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies na svojom zariadení.
© SmartLink, s.r.o. 2013-2016 | Ochrana údajov | Obchodné podmienky | Pavol Provazník | Partneri | Kontakty