Načo ťukať písmená do krátkych sms správ, keď to môžme povedať do 12 sekúnd? Je to osbné, rýchle, pekné a šetrí čas. Na stiahnutie pre Android tu.
Testovali to na nadpisoch vedeckých časopisov. Áno, v nich sú titulky nutne dlhie, ale i tam sa koreláciou zistilo, že čím sú nadpisy článkov kratšie, tým v celkovom pohľade rastie ich citovanie a teda akoby obdoba likovania. Zdroj grafu a viac info tu.
Určite sa na to oplatí použiť aplikáciu ISS detector stiahnuteľnú na Androida tu. Funguje aj na starších verziách androidov a kombinuje údaje z NASA, údaje o počasí a i. na to, aby vám ukázala, kde a či budete niečo vidieť. Fakt pekné.
Mikro Dron 3.0 je koncept malého drona ovládateľného napr. smartfónom, vďaka ktorému sa možno natočiť pri rôznych situáciach, využiť na prezretie miest, kde nedovidíme a iné aplikácie. Má byť pekný, milý, užitočný a relatívne lacný. Viac napr. na tejto stránke.
Už aj Google prevádzkuje službu, cez ktorú možno sledovať ale aj vysielať počítačovú hru, ktorú hráte. Stačí si zájsť na gaming.youtube.com. Je tu možnosť aj zdieľania cez smartfón cez túto apku.
Internet je skvelé miesto zrýchlenia stavov vecí, ktoré by sa nikdy alebo len veľmi pomaly zrealizovali. Sú však miesta (weby), kde môžte predstaviť svoj projekt a ak sa ostatným bude zdať k niečomu, je tu možnosť zarobiť pekné prostriedky. Preto skúste navštíviť okrem iných i weby ako www.indiegogo.com či www.kickstarter.com.
Aj na PC so systémom Windows 7 a vyšším je možné si skúšať používanie OS Android. Tak možno vyskúšať najnovšie aplikácie, ktoré už nie sú kompatibilné so staršími verziami androidu v smartfónoch. Dajte si mobil do PC napr. s www.bluestacks.com.